مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان:برنامه‌های عملیاتی اروندان با رویکرد رفع موانع تولید و حمایت از شرکت‌های داخلی اجرایی می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان:برنامه‌های عملیاتی اروندان با رویکرد رفع موانع تولید و حمایت از شرکت‌های داخلی اجرایی می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان مهمترین برنامه های پیش روی این شرکت در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد و گفت: تمامی برنامه های عملیاتی و توسعه ای این شرکت در سال جاری در راستای شعار سال و در چارچوب افزایش تولید، پشتیبانی از شرکت‌های داخلی و رفع موانع تولید اجرایی خواهد شد. به گزارش

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان مهمترین برنامه های پیش روی این شرکت در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد و گفت: تمامی برنامه های عملیاتی و توسعه ای این شرکت در سال جاری در راستای شعار سال و در چارچوب افزایش تولید، پشتیبانی از شرکت‌های داخلی و رفع موانع تولید اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری ایران شاد ؛ جهانگیر پورهنگ با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها»، مهمترین برنامه های پیش روی شرکت نفت و گاز اروندان را در راستای تحقق شعار سال تشریح کرد و گفت: برنامه های این شرکت در سال جاری بر محور تولید و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های فنی و تخصصی داخلی در جهت جلوگیری از کاهش تولید تمرکز دارد.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، طی سال جاری پیگیری های لازم در اجرای طرح توسعه میادین نفتی سپهر، جفیر، سوسنگرد، سهراب و فازهای میادین دارخوین و آزادگان شمالی در غرب کارون تحت قراردادهای (IPC) انجام خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره شرکت نفت و گاز اروندان تاکید کرد: توسعه این میادین از مهمترین اقدامات این شرکت در روند ظرفیت سازی تولید نفت در گستره عملیاتی شرکت نفت و گاز اروندان است.
پورهنگ تحویل چاه های توسعه ای جدید در میادین مشترک غرب کارون از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نفت و گاز اروندان و راه اندازی چاه های تعمیری میدان نفتی آزادگان جنوبی را از مواردی برشمرد که در اجرای برنامه افزایش تولید از این میدان صورت می پذیرد.
وی همچنین با اشاره به برنامه افزایش تولید از میدان نفتی دارخوین، اظهار کرد: در این زمینه تعمیر و تکمیل حفاری ۳ حلقه چاه با دکل حفاری و احداث خطوط لوله جریانی و نصب تسهیلات سر چاهی برای ۵ حلقه چاه این میدان در دستور کار قرار دارد.
به گفته پورهنگ، تعمیرات اساسی واحدهای بهره برداری طبق برنامه سالیانه و نگهداشت و افزایش تولید طبق جداول پیش بینی شده از سوی شرکت ملی نفت ایران از دیگر اقداماتی است که با تلاش مستمر کارکنان این مجموعه در سال ۱۴۰۰ با جدیت دنبال می شود.
گام‌های بلند نفت و گاز اروندان در حفاظت از محیط زیست
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به شرایط و موقعیت حساس حوزه عملیاتی این شرکت در تالاب هورالعظیم اشاره کرد و افزود: فعالیت نفت و گاز اروندان به نحوی آبی و خاکی است؛ در همین رابطه، توجه ویژه به مسائل زیست محیطی و حفظ اکوسیستم آب، خاک و هوا مکمل تولید و انجام عملیات صنعتی در این منطقه تلقی می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تاکید کرد: در این ارتباط پیشگیری از هرگونه آلودگی ناشی از نشت خطوط نفت در تالاب، پیگیری جمع آوری گازهای مشعل واحدهای یادآوران، آزادگان و یاران شمالی با راه اندازی کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ در نیمه دوم سال، پیگیری احداث خط لوله انتقال گازهای مازاد واحد دارخوین به گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ و جمع آوری گازهای مشعل واحد غرب کارون در کوتاه مدت تحت قرارداد فروش گازهای مشعل و در بلند مدت ارسال به تاسیسات جمع آوری گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ در اولویت برنامه های امسال این شرکت لحاظ شده است.
وی تعمیر و تکمیل یک حلقه چاه در دارخوین و تبدیل آن به چاه تزریق پساب، ادامه کارهای اجرایی احداث و تکمیل لندفیل برای دفن کنده های حفاری، خرید و نصب مجموعه تصفیه فاضلاب در مناطق عملیاتی دارخوین و غرب کارون و بازرسی فنی بی وقفه خطوط لوله جریانی و انتقال نفت را از شمار دیگر سرفصل های برنامه های زیست محیطی این شرکت عنوان کرد.
پورهنگ به کارهای در دست اقدام در زمینه بهره برداری، نگهداشت و افزایش تولید از میادین تحت سرپرستی این شرکت از جمله آزادگان شمالی و تلمبه خانه غرب کارون و تعمیر و نگهداری پست های برق منطقه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه تدوین شده از سوی شرکت ملی نفت ایران مبنی بر تولید افزون بر یک میلیون بشکه نفت از میادین غرب کارون در سال ۱۴۰۴، ظرفیت سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای تحقق این هدف از برنامه های اصلی شرکت نفت و گاز اروندان در سال جاری به شمار می آید .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

آرشیو