وزیر نفت گفت: علی‌رغم وجود کرونا حتی یک روز نیز تولید نفت و گاز و پتروشیمی در کشور متوقف نشد و شاهد فعالیت‌های مستمر همکاران‌مان در این دو بخش بودیم.
به گزارش پایگاه خبری ایران شاد ؛ بیژن زنگنه امروز در مراسم اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی که از طرف وزارت نفت به بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور انجام شد، با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه کادر درمان اظهار کرد: در بین مردم کادر درمان سرافراز هستند و مردم قدر زحمات آنها را می‌دانند و من نیز به سهم خودم به عنوان یک ایرانی از زحمات بی‌وقفه آنها تشکر می‌کنم.
وی با بیان این‌که وزارت نفت از اولین دستگاه‌هایی بود که به دلیل حساسیت فعالیت‌ها و عدم امکان تعطیلی کار نفت پیش‌قدم شد، تصریح کرد: اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد به همین دلیل و با توجه به اهمیت این مساله کارهای وزارت نفت همراه با رعایت پروتکل‌های جدی در دستور کار قرار گرفت و برخی سازوکارها را برای این مساله در نظر گرفتیم.
وزیر نفت با تاکید بر اینکه برای جزایر، سکوها و واحدهای عملیاتی نمی توانستیم کار را تعطیل کنیم،اظهار کرد: مسایلی که در صنعت داشتیم قابل اغماض است، همکاران وزارت نفت در این مدت از هیچ کوششی برای کاهش درد و رنج دریغ نکردند.
وی اظهار کرد: سلامت کارکنان برای ما همانند سلامت جان خودمان بود و یک اصل بود ما از قبل واحدهای اچ اس ای را در مراکز عملیاتی نفتی برپا کرده بودیم و به این ترتیب توانستیم دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را به زبان صنعت نفت پیاده کنیم.
زنگنه ادامه داد: وقتی که استان‌های نفت خیز در وضعت قرمز قرار گرفتند اما اعلام کردیم که کارکنان سر کار نروند البته برای سکوها و جزایر نمی‌توانستیم این پروسه را دنبال کنیم.
وزیر نفت با بیان اینکه اولویت کار را به مناطق عملیاتی داده افزود: ما سخت‌گیری‌های زیادی اعمال کردیم که نتیجه داد البته اتفاقاتی ناشی از کرونا نیز داشتیم که قابل اغماض است.
وی با بیان اینکه غذا و دارو برای مردم است اما آمریکا اعلام می کند در تحریم مردم را هدف قرار ندادیم، اظهار کرد: آمریکا دروغ می گوید.
وزیر نفت با اشاره به اینکه برای تولید مواد ضدعفونی و هرآنچه که در توانمان باشداز هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد و از این به بعد نیز ادامه می دهیم، گفت: تلاش ما این است که فشار بر مردم کاسته شود.
وی با بیان اینکه عنوان مسوولیت های اجتماعی را نفت مطرح کرد، افزود: نمی توانیم خودمان را از مردم مناطق نفتی جدا ببینیم.
به گفته زنگنه نفت در شرایط سختی است، اما مردم در شرایط سخت تری هستند. البته رعایت پروتکل ها واقعا اثر گذار است لذا باید مورد توجه قرار گیرد.
وزیر نفت با آرزوی موفقیت برای وزارت بهداشت، گفت: خداوند فداکاری کادر درمان را می بیند و دعای مردم پشت سر شما است.